Vizualizace ukazuje, jak by měl vypadat prostor kolem OD Ládví.

Rekonstrukce Obchodního domu Ládví

Obchodní dům Ládví v Praze 8 Ďáblicích čeká v letošním roce rekonstrukce. Níže Vám přinášíme informace o rozsahu a harmonogramu prací, které budou probíhat od dubna do listopadu 2018.

Rekonstrukce proběhne v součinnosti se společností Ahold Czech Republic, která v objektu provozuje supermarket Albert. I ten projde celkovým remodelingem, a proto bude pro veřejnost uzavřen od začátku května do začátku září.

Minulost
Vlastní stavba obchodního domu, stejně jako přilehlé centrální náměstí (i celé sídliště Ďáblice), pochází ze 70. let 20. století a dodnes je defakto srdcem tohoto sídliště, které přineslo řadu neobvyklých řešení, kvalitativně vystupujících z dobové panelové produkce. To dokazuje i zisk ceny UNESCO za vkomponování zeleně do městské zástavby. Obchodní dům od první poloviny 90. let vlastní společnost Regata, která v roce 2000 provedla jeho první modernizaci. Zrekonstruovala obchodní prostory v prvním patře, vybudovala dvě nová schodiště a osobní výtahy. Význam a dostupnost obchodního domu Ládví v roce 2004 výrazně zvýšilo otevření přilehlé stanice metra trasy C.

Současnost a budoucnost
Po čtyřiceti letech své existence je již obchodní dům fyzicky i morálně opotřebený, zejména uspořádání obchodních ploch neodpovídá potřebám dnešní doby. Při rekonstrukci budou, kromě obměny veškerých technologických instalací a části obvodového pláště, zásadně přeměněny zejména vnitřní prostory. Hlavní vstup do obchodního domu bude přesunut na jeho východní stranu k náměstí u výstupu ze stanice metra Ládví. Přízemí bude dominovat supermarket Albert. U hlavního vstupu přibudou čtyři nové menší obchody. Bude zajištěna lepší dostupnost prvního patra novými eskalátory, výtahy a schodišti pro veřejnost. Zcela nová obchodní pasáž v prvním patře bude průchozí skrze celou délku budovy s obchody po obou stranách. Na východním začátku pasáže přibude food court s velkorysým výhledem na centrální náměstí. V suterénu budovy vzniknou dva nové velkoplošné prostory pro obchod a služby, dobře přístupné výtahem a schodištěm pro veřejnost od hlavního vstupu z náměstí.

"V našich obchodních domech se vždy snažíme o co nejlepší složení prodejen a provozoven služeb tak, aby v maximální možné míře uspokojovaly potřeby obyvatel spádové oblasti. Proto v případě OD Ládví jednáme nejen se stávajícími nájemci, ale i s novými subjekty. Díky rekonstrukci tak dojde k výraznému zkvalitnění a rozšíření nabídky zboží a služeb pro místní obyvatele," říká Filip Votruba, ředitel závodu Obchodní domy Regata a člen dozorčí rady společnosti Regata Čechy, a.s.

Záměr rekonstrukce OD Ládví je úzce koordinován se záměrem revitalizace centrálního náměstí sídliště Ďáblice, který připravuje Městská část Praha 8. Díky ní by se tento hlavní prostor měl stát atraktivním živým místem pro setkávání lidí, konání trhů a různých společenských akcí.

Omlouváme se všem zákazníkům a návštěvníkům za případné komplikace a doufáme, že oceníte následné zkvalitnění a rozšíření nabídky zboží a služeb pro zdejší obyvatele. Děkujeme Vám za pochopení.
 

Fota z průběhu stavby zde

Historické fotografie OD Ládví

Budoucí stav OD Ládví

Investor
Regata Čechy, a.s.
Čílova 304/9, Praha 6
www.regata-cechy.cz
www.odregata.cz

Generální projektant rekonstrukce OD Ládví
m4 architekti s.r.o.
Dejvická 306/9, Praha 6
www.m4.cz

Generální dodavatel stavby
STEP, spol. s r.o.
Malletova 2477/3, Praha 9
www.step-praha.cz